Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 76, 77, 78  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:
dt-leviathan yazmış:
duru06 yazmış:
skypa yazmış:
kollojen sorusu için dusem kaynaklarında farklı olduğu söyleniyordu sanırım o sorunun cevabını net biliyormuyuz

dusem biyokimyada 3 lü heliks h.içi ,c ve n terminal uçlarının kesilmesi h.dışı diyor.datada farklımı yazıyor?

bu soru ve şıkları tam nasıldı bana bi yazabilirseniz dusdata biokimya hocasına mail atıcam hemen

kollegenin hidroksillenmesi,c ve n uçlarının kesilmesi.3 lü heliks yapının oluşması,glikozilasyondu sanırım diğerini hatrlamıyorum.hangisi h.içinde gerçekleşmez diyodu.

hangisi hücre içinde gerçekleşmez dediğine eminmisiniz ben sanki hc dışında gerçekleşmez diodu die hatırlıorum yannş yazmıyım hocaya
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt-leviathan yazmış:
duru06 yazmış:
dt-leviathan yazmış:
duru06 yazmış:
skypa yazmış:
kollojen sorusu için dusem kaynaklarında farklı olduğu söyleniyordu sanırım o sorunun cevabını net biliyormuyuz

dusem biyokimyada 3 lü heliks h.içi ,c ve n terminal uçlarının kesilmesi h.dışı diyor.datada farklımı yazıyor?

bu soru ve şıkları tam nasıldı bana bi yazabilirseniz dusdata biokimya hocasına mail atıcam hemen

kollegenin hidroksillenmesi,c ve n uçlarının kesilmesi.3 lü heliks yapının oluşması,glikozilasyondu sanırım diğerini hatrlamıyorum.hangisi h.içinde gerçekleşmez diyodu.

hangisi hücre içinde gerçekleşmez dediğine eminmisiniz ben sanki hc dışında gerçekleşmez diodu die hatırlıorum yannş yazmıyım hocaya
hangisi hücre içinde gerçekleşmez diyordu soruda,net hatırlıyorum hatta 3lü helix yaptım ama yanlış çıkacak gibi
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drdtschipol yazmış:
dt-leviathan yazmış:
duru06 yazmış:
dt-leviathan yazmış:
duru06 yazmış:
skypa yazmış:

hangisi hücre içinde gerçekleşmez diyordu soruda,net hatırlıyorum hatta 3lü helix yaptım ama yanlış çıkacak gibi

evet eminim h.içinde gerçekleşmezi soruyodu.
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar data biyokimyada ne yazıyor kollogen için?
Başa dön
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mail attm şmdi hocaya genelde bi kaç saat içinde dönüo cevabı öğrenince yazarım, bu arada dusem e göre cevap c ve n uçlarının kesilmesimi yani,çnk bn bi arkadaşımdan cvp üçlü helix die duymuştum çok da emindi ..
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:
dt-leviathan yazmış:
duru06 yazmış:
skypa yazmış:

Evet arkadaşlar dusemde "kısmi proteoliz(c ve n uçlarından kesme)ve çapraz kovalent bağların oluşması" hücre dışındadır denildi hep. Diğer bütün işlemler hücre içinde yazıyor.
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dt-leviathan yazmış:
mail attm şmdi hocaya genelde bi kaç saat içinde dönüo cevabı öğrenince yazarım, bu arada dusem e göre cevap c ve n uçlarının kesilmesimi yani,çnk bn bi arkadaşımdan cvp üçlü helix die duymuştum çok da emindi ..

eminim 3 lü helix direk h.içi olaylar başlığı altında yazıyor.fotosunu çektim ama nasıl yüklüyeceğim bilmiyorum?
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kafamda netleşmeyen bi kaç soru var. Netleştirenler Allah rızası için cevap yazsınSmile
Pelikıl sorusu
Süt kanal için doğru yanlış sorusu
Koruyucu rezin restorasyon sorusu ( şüpheli alanları kaviteye dahil eden cevap mı yoksa sadece çürük kaviteli cevp mı)
2-3 yaş çocuklarda görülen özellik
Hafif sürekli kuvvetlerde ilk 24 saatte olmayan
Sulkus savunması olmayan

(Dentin kritik ph-yaşlılık pulpa değişimi-büyüme gelişim en hızlı-Dos artışı*** Hocalar dahi net cevap veremedikleri için sorgulamaktan vazgeçtim..)
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:
Kafamda netleşmeyen bi kaç soru var. Netleştirenler Allah rızası için cevap yazsınSmile
Pelikıl sorusu
Koruyucu rezin restorasyon sorusu ( şüpheli alanları kaviteye dahil eden cevap mı yoksa sadece çürük kaviteli cevp mı)
Sulkus savunması olmayan

(Dentin kritik ph-yaşlılık pulpa değişimi-büyüme gelişim en hızlı-Dos artışı*** Hocalar dahi net cevap veremedikleri için sorgulamaktan vazgeçtim..)

süt dişi kanal tedavisi yanlış bi soru sanırım ben şıklardan giderek 234 yaptım ama yanlız 2 yapanda çok.koruyucu rezin çürüğü temizleyip doldur fissirlere fissür sealnt.sulcus savunması keratinizasyon netleşti bu.hafif sürekli kuvvet kök rezorpsiyonu
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:
Pelikıl sorusu
Sulkus savunması olmayan

sulcus-keratinzsyn
krr-sadece çürüğü dahil eden fissrleri fs ile kapatan
24 saatte olmayan-kök rezrp
pelikıl-bakterilerle ilgili olan şık
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DOS-travma bu da kesin
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir de arkadaşlar sulkus savunması için birşey söyleyecektm sonra kaynadı. Epitelyal ataşman hastalıkta çok zayıftır evet, ama sağlıkta bir bariyerdir. Bunu daha önce kursiyer bir arkadaşla tartışmıştık. Ayrıca data perioda epitelyal ataşman keratinizedir diyor fakat dusem hocamız ikisine de non keratinize dedi derslerinde. Evet dış ortama açıldığında keratinize olur ama anladığım kadarıyla keratinizasyondan kasıtları hücrelerin dökülmesi. Ağız içinde ki savunma mekanizmalarından biridir keratinizasyon. Yani algılarım bu yönde.
Düzeltme: ben yazana kadar siz yazmışsınız, bu yorum gereksiz olmuş o zaman Smile kusura bakmayın. Teşekkürler.

En son Westicenadam tarafından Prş Eyl 12, 2013 12:45 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

net olmayan sorular 1)angiogenezis2)ortodonti büyüme gelişim3) kadherin
4)süt dişi kanal tedavisi5)dentin ph başka varmı?
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:46 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:
Bir de arkadaşlar sulkus savunması için birşey söyleyecektm sonra kaynadı. Epitelyal ataşman hastalıkta çok zayıftır evet, ama sağlıkta bir bariyerdir. Bunu daha önce kursiyer bir arkadaşla tartışmıştık. Ayrıca data perioda epitelyal ataşman keratinizedir diyor fakat dusem hocamız ikisine de non keratinize dedi derslerinde. Evet dış ortama açıldığında keratinize olur ama anladığım kadarıyla keratinizasyondan kasıtları hücrelerin dökülmesi. Ağız içinde ki savunma mekanizmalarından biridir keratinizasyon. Yani algılarım bu yönde.

sorunun sorulduğu tabloyu bi arkadaş buldu cevap keratinizasyon
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:

Yaşlılık-pulpa ilişkisi
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:

6-pulpa yaşla değişmeyen 7-en az çözünen siman
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2-3 yaş çocuklara sınırlı kelimelerle konuşma mı diyoruz?
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:
ben öyle dedim başka bir ihtml olduğunu düşünmek dahi istemiyorum bu kadar belirsizliğin içinde bu gidişle netim kalmayacak Smile
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:

doğruyu soruyodu dimi ben bunu işaretledim ama ?

En son duru06 tarafından Prş Eyl 12, 2013 12:56 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 12:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:
dt-leviathan yazmış:

eminim 3 lü helix direk h.içi olaylar başlığı altında yazıyor.fotosunu çektim ama nasıl yüklüyeceğim bilmiyorum?
cvb ını buldum dus art syf 26:GER de sırasıyla ;sinyal peptid dizisinin uzaklaştırılması,posttranslasyonel modifikasyon,glikozilasyon ve 3lü helikal yapının oluşması...gitti 1 soru Sad(
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 76, 77, 78  Sonraki
61. sayfa (Toplam 78 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız