Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 76, 77, 78  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tulayozkan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://dent.ege.edu.tr/yayinlarimiz/bitirme_tezleri/pdf/713.pdf anjıogenez sorusu burada... 9. sayfa
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
coco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tulayozkan yazmış:
http://dent.ege.edu.tr/yayinlarimiz/bitirme_tezleri/pdf/713.pdf anjıogenez sorusu burada... 9. sayfa
bazal hücre parcalanması mı oluyor o zamN
Başa dön
tulayozkan
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oyle gibi geldi bana
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vazodilatasyondan sonra ilk olanı soruyordu dimi ?şıklarda permablte artışı aradık diyoruz ama burda son aşama permblte artışı Smile ben ilk önce vazodltsyn snra permablte artışı olarak biliyordum bugüne kadar.. umarım cevap membran parcalanmasıdır Smile ama vazodilastyn ne zman meydana geliyor önce vazodilatsyn oluyor snra mı mebran parcalanıyor
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
vazodilatasyondan sonra ilk olanı soruyordu dimi ?şıklarda permablte artışı aradık diyoruz ama burda son aşama permblte artışı Smile ben ilk önce vazodltsyn snra permablte artışı olarak biliyordum bugüne kadar.. umarım cevap membran parcalanmasıdır Smile ama vazodilastyn ne zman meydana geliyor önce vazodilatsyn oluyor snra mı mebran parcalanıyor

asıl olay vasodilatasyonda bitiyor.bu aşamalardan önceyse bazal membran parçalanması doğru.
Başa dön
Gamgamstar
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neden bu kadar saçma cevaplar olduğu apaçık belli.Nerde saçma,bilgiye dayalı olmaktan çok dikkat ve şansa ihtiyaç duyulan soru varsa hepsinin altından EGE ÜNiversitesi kaynakları çıkıyor.birgün TV'de iki EGE li Prof çıktı.yok amalgam şunu yapar bunu yapar yok 500 hastalığın nedeni.Dünyada yasaklanmış.Ertesi gün nemi oldu hastalar Akın Akın amalgamlarını söktürüp kompozit yaptırmaya geldi.Zor ikna ettim hastaları gerek yok diye.. Ve diyorum ki. #direnegeliye. Smile
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Soruların kaynagı nasıl öğrenılıyor ve boyle sacma sapan soru soranları Allaha havale edıyorum yedıler 1 senemı
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
Soruların kaynagı nasıl öğrenılıyor ve boyle sacma sapan soru soranları Allaha havale edıyorum yedıler 1 senemı
+1
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayse fatma hayrıyeden hangısı ıc anadoluludur? Sorusuna dus ogrencısının bakıs acısı.

Acaba ıc anadolu derken anadolunun neresını kastetmiş olabılır
İç anadoluludur mu iç anadoluda sayıca fazla kullanılan isimmi demek istedi
Acaba turkıyede kı nımı soruyo
Okuzun altında kaç tane buzagı var

Devreler yandı kusura bakmayın
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gamgamstar yazmış:
Neden bu kadar saçma cevaplar olduğu apaçık belli.Nerde saçma,bilgiye dayalı olmaktan çok dikkat ve şansa ihtiyaç duyulan soru varsa hepsinin altından EGE ÜNiversitesi kaynakları çıkıyor.birgün TV'de iki EGE li Prof çıktı.yok amalgam şunu yapar bunu yapar yok 500 hastalığın nedeni.Dünyada yasaklanmış.Ertesi gün nemi oldu hastalar Akın Akın amalgamlarını söktürüp kompozit yaptırmaya geldi.Zor ikna ettim hastaları gerek yok diye.. Ve diyorum ki. #direnegeliye. Smile

böyle art niyetli sorular sorarak dus dan vazgeçirmeye çalışıyorlar herhalde..pek sevmezler dus u bizim hocalarımız..ee kendi çocuklarına yer lazım tabi
Başa dön
tugce_89
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
Westicenadam yazmış:
duru06 yazmış:
skypa yazmış:
Westicenadam yazmış:
Kadherinlerle ilgili soru binde bin beşyüz yanlış ya. bütün şıklar doğru görünüyo internetteki bilgilere göre. Herkes de aynı şeyi düşünüyo galiba ,bnce itiraz edelim:)
hoca ara flmanlara baglanmaz demis bununla ilgili bilgi var mi kitapta veya internette baglanir diye?

ben gördüm nette bidaha bulursam yayınlarım burda....

Ben de gördüm, hem de çıkmış tus sorusudur. Desmozomal kadherinler epitelde ara filamanlar olan keratinlerle bağlantı kurar. Az önce okudum, aynen böyle yazıyordu.
hangi yıl olduğunu hatırlıyormusun ya da kolaysa bakabilirmisin Smile

ben de hatırlıyorum o soruyu hatta kateninlere bağlanır gibi bişey diyordu katenin de beklenen tus sorusu diyordu tümtus fizyoda..ben de o soruyu morfogenez yaptım ama sınavda bile bütün şıklar doğru gelmişti hala da öyle bence hepsi doğru..
Başa dön
duru06
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tugce_89 yazmış:
Gamgamstar yazmış:

böyle art niyetli sorular sorarak dus dan vazgeçirmeye çalışıyorlar herhalde..pek sevmezler dus u bizim hocalarımız..ee kendi çocuklarına yer lazım tabi

saltanatları bitecek inş yakında.şu doktoralarında önünü kesseler kontenjanlarda artçak ama
Başa dön
coco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 4:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar sınavın yarın acıklanma olasılıgı nedir siZce??
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 4:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Atv de bir dr.u izliyordum. Ağzından şu cümleler çıktı. "Biz 25 yaşına kadar büyürüz. Tabiki en hızlı büyüdüğümüz zaman ilk doğduğumuz zamanlardır. Puberte döneminde de pik yaparızSmile" Ahh ösym ahh, böyle tatlı sorular sorduğunuz için bütün hocalarını tebrik ederim!
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

coco yazmış:
Arkadaslar sınavın yarın acıklanma olasılıgı nedir siZce??
ben de yarın diye düşünüyorum.ösym bu sene çok hızlı üniversite sınavlarını bile 1haftada açiklamişlardi
Başa dön
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

duru06 yazmış:
tugce_89 yazmış:
Gamgamstar yazmış:

saltanatları bitecek inş yakında.şu doktoralarında önünü kesseler kontenjanlarda artçak ama
anlamadığım şey şu ki;bu sorular şansa dayalı olsa ya da bilgiye dayalı olsa elbette dereceye girenler ve yerleşenler çıkacak.e bari adam gibi hazırlayın da hakkıyla yerleşsin insanlar.emeklerine yazık olmasın.tabi bu sorular diş hekimliği fakultelerinden hazırlanıyorsa zira uzay fakültesi de olabilir emin değilim
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ege ünv ne dıyomus buyume sorusuna 0 1 yas mı yoksa 12 17 mı bende netten oransal olarak baktım yuzde olarak boy uzaması 0 1 yas gıbı geldı ama ne onemı varkı.benım en kotu perıyo. Hadı tamam bır daha hazırlanalım ama hangı kaynakla cevabı bılenler lutfen yazsın nısana hazırlanacak olanlar hangı kaynakları kullanacak. Tez ve makale okuyup tablo ezberleyecegız sanırım
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
Ege ünv ne dıyomus buyume sorusuna 0 1 yas mı yoksa 12 17 mı bende netten oransal olarak baktım yuzde olarak boy uzaması 0 1 yas gıbı geldı ama ne onemı varkı.benım en kotu perıyo. Hadı tamam bır daha hazırlanalım ama hangı kaynakla cevabı bılenler lutfen yazsın nısana hazırlanacak olanlar hangı kaynakları kullanacak. Tez ve makale okuyup tablo ezberleyecegız sanırım
egenin dün paylaşılan tezinde ilk 2 yıl yazıyor ama başka tezinde de 5 6 yaş yazırmuş ne olduğu belli değil yani
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

5 6 mıSmile ne sacmalamıslar hos ne buyumesını sordukları bıle bellı degıl. Zaten 3 tane buyume gelısım sorusu fazlaydı ha bıde tme ye takmıslardı bu sınavda nerdeyse her ıkı sorudan bırı tme idi:p bıde su ımplant sorusu cok sacmaydı. Parmak emme de dırsek baglamada cok ılgınctı hıpermobıl eklem tedavısınde kasa botoks uygulamakta baya ılgınctı. Dıs temızlıgınde sonranılk yerlesen mo hangısıydı arkadaslar.ben su meshur vıdeodakı beyın bedava modundayım
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 5:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
5 6 mıSmile ne sacmalamıslar hos ne buyumesını sordukları bıle bellı degıl. Zaten 3 tane buyume gelısım sorusu fazlaydı ha bıde tme ye takmıslardı bu sınavda nerdeyse her ıkı sorudan bırı tme idi:p bıde su ımplant sorusu cok sacmaydı. Parmak emme de dırsek baglamada cok ılgınctı hıpermobıl eklem tedavısınde kasa botoks uygulamakta baya ılgınctı. Dıs temızlıgınde sonranılk yerlesen mo hangısıydı arkadaslar.ben su meshur vıdeodakı beyın bedava modundayım
streptkk
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 76, 77, 78  Sonraki
63. sayfa (Toplam 78 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız