Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Sınava giren herkes bir soruyu dentdus'a yazıyor
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 76, 77, 78  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
Foremen apıkale pulpa dokusu degıldırSmile cok guldum buna ya

mine kanallarının sonudur for.apikale bilmiyorsan öğren Smile ayrıca soru PULPADA YAŞLA BİRLİKTE DEĞİŞMEYEN HANGİSİDİR? cevap.for apikale ise ---apikal foramen pulpada yaşla birlikte değişmeyendir soncu cıkar..ama bu seferde PULPADA yani içinde demek istiyor o yüzden for apikale ise cevap DİĞER ŞIKLARIN DÖRDÜNÜNDE PULPADA DEĞİŞMEYEN ÖZELLİK OLMASI GEREKİR ki bizde apikal for pulpada degil o yüzden cevap bu diyelm .. ya ben yanlışmıyım ?? Smile
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
aynasondpiresel
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:

mine kanallarının sonudur for.apikale bilmiyorsan öğren Smile ayrıca soru PULPADA YAŞLA BİRLİKTE DEĞİŞMEYEN HANGİSİDİR? cevap.for apikale ise ---apikal foramen pulpada yaşla birlikte değişmeyendir soncu cıkar..ama bu seferde PULPADA yani içinde demek istiyor o yüzden for apikale ise cevap DİĞER ŞIKLARIN DÖRDÜNÜNDE PULPADA DEĞİŞMEYEN ÖZELLİK OLMASI GEREKİR ki bizde apikal for pulpada degil o yüzden cevap bu diyelm .. ya ben yanlışmıyım ?? Smile
o soru yerine hangisi pulpada değildir deseydi iyiydi.gel de öküzlerin altındaki buzağıları arama şimdi!!!keşke bi 5.sınıf öğrencisi hazırlasaydı soruları.çok daha net cevapları olan sorular hazırlayacağına kalıbımı basıyorum
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 6:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynasondpiresel yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:

o soru yerine hangisi pulpada değildir deseydi iyiydi.gel de öküzlerin altındaki buzağıları arama şimdi!!!keşke bi 5.sınıf öğrencisi hazırlasaydı soruları.çok daha net cevapları olan sorular hazırlayacağına kalıbımı basıyorum

En son skypa tarafından Prş Eyl 12, 2013 7:00 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu sorunun cvabı apikal for olmayacak bence
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İmmun cevap yaptım ben onu
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
İmmun cevap yaptım ben onu
ben innervasyn yaptım o kesin degil ayrı ama bence de immun cevp olacak

En son skypa tarafından Prş Eyl 12, 2013 7:04 pm tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
aynasondpiresel yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:

PULPADA YAŞLA DEĞİŞMEYEN HANGİSİDİR? sorusununn cevabı PULPADA OLMADIĞI için for apikale ise diğer 4 şıkkında pulpada yaşla değişmeyen özellik olması gerekmez mi soruya göre lütfen 1 kişi bile olsa yazın ben yanlış düşünyorm demekki dicem Smile
DUSART ENDO SYF:16 aynen şu yazıyor;kök kanalları yaşlanma ile daralır.aynı şekilde apical for. dedaralır ve bu daralmaya bağlı olarak kan damarlarının girişi engellenir ve pulpa beslenmesi azalır... yani arkadaşım %1.000.000 iptali şart olan bir soru sınavda boş bırakıp en az 4 kez döndüğüm sorudur aslında yaşla birlikte hepsi değişiyor,fakültede öğrendiklerim de bu yönde...
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Unutmayın dogru cevapları asla bılemeyecegızSmile
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pardon innervasyon yaptım ben Smile ama o da yanlış zaten Smile
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
belki bu soru yüzde 10 lk kısma girer verirlr cevabnı gerçi bu çok güzel soruymuş ya deyip soru banksına atabilirler belli olmaz Smile
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
belki bu soru yüzde 10 lk kısma girer verirlr cevabnı gerçi bu çok güzel soruymuş ya deyip soru banksına atabilirler belli olmaz Smile
haklısın Twisted Evil
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
haklısın Twisted Evil

Karmasık soru soruyu hazırlarken hocanın suratı Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Soruyu gorunce ogrencının suratı Shocked Idea Question Crying or Very sad Surprised Sad Confused Rolling Eyes
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
candle yazmış:
skypa yazmış:
dt-leviathan yazmış:
fosfor plak sarı kahv
palatal plak palatal torus
2 yaş çocuğu
sanırım bu üçü eksik
teşekkür ederim fosfor plak sorusu nasıldı ?

oralde reaktif dişeti büyümesi diye belirttiğiniz,nasıl bi soruydu?şıkları falan bi hatırlatır mısınız

oralde reaktif dişeti büyümesi diye belirttiğiniz,nasıl bi soruydu?şıkları falan bi hatırlatır mısınız
Dişetinde gözlenen fibrohistystk hücrelrle karkterize ve osteoklast iceren proliferatf büyüme ?
periferal dev hüc granlm (doğru cevap)
perferal ossyfng fibrom hatırladıklarım[/quote]
Şıklarda piyojenik granülom da vardı.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dtefexor yazmış:
Dtefexor yazmış:
skypa yazmış:
Dtefexor yazmış:
haklısın Twisted Evil

Karmasık soru soruyu hazırlarken hocanın suratı Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Soruyu gorunce ogrencının suratı Shocked Idea Question Crying or Very sad Surprised Sad Confused Rolling Eyes

asdadadsadsdasa Smile
Başa dön
Westicenadam
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar peki itirazlar hakkında bilgisi olan var mı? Yani şuanda bir itiraz yapsak, cevapları bilmiyoruz evet ama bütün şıklarıyla yanlış olduğunu düşündüğümüz sorular vat. Datalı öğrenciler hocalardan yardım isteyebilir mi acaba? Dilekçe nasıl hazırlanıyor, formatı nedir? En azından net hatırladığımız sorular üzerinden itiraz ederiz. Yoksa herkes kendi derdine düşücek, unutulup gidicek, tercih döneminde arada kaynayacak. Neler yapabiliriz var mı yorumu olan? Daha önce itirazda bulunmuş olan?
Başa dön
Dtefexor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İtiraz edılse ıptal edılse sıralamaya yansıyor mu kı yenıden okuyorlar mı
Başa dön
drdtschipol
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:
Arkadaşlar peki itirazlar hakkında bilgisi olan var mı? Yani şuanda bir itiraz yapsak, cevapları bilmiyoruz evet ama bütün şıklarıyla yanlış olduğunu düşündüğümüz sorular vat. Datalı öğrenciler hocalardan yardım isteyebilir mi acaba? Dilekçe nasıl hazırlanıyor, formatı nedir? En azından net hatırladığımız sorular üzerinden itiraz ederiz. Yoksa herkes kendi derdine düşücek, unutulup gidicek, tercih döneminde arada kaynayacak. Neler yapabiliriz var mı yorumu olan? Daha önce itirazda bulunmuş olan?
ösym zaten itiraz etmeyelim diye yarın açıklayacak bence sonuçları,keşke daha organize olabilsek ve sesimizi duyurabilsek,ama ösym nasıl bir kurum ki adamlar anayasa çıkarttırıyor inanılacak gibi değil,şu anki hükümetin dr camiasına bakış açısı ortada sanmıyorum ki yanımızda olurlar...3 idiots ı izlemişsinizdir belki mevcut eğitim sistemine karşı duran Rancho kadar akıllı ve kararlı olmamız lazım ama sanırım kararlı duramamaktan kaybediyoruz:(
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

drdtschipol yazmış:
Westicenadam yazmış:
ösym zaten itiraz etmeyelim diye yarın açıklayacak bence sonuçları,keşke daha organize olabilsek ve sesimizi duyurabilsek,ama ösym nasıl bir kurum ki adamlar anayasa çıkarttırıyor inanılacak gibi değil,şu anki hükümetin dr camiasına bakış açısı ortada sanmıyorum ki yanımızda olurlar...3 idiots ı izlemişsinizdir belki mevcut eğitim sistemine karşı duran Rancho kadar akıllı ve kararlı olmamız lazım ama sanırım kararlı duramamaktan kaybediyoruz:(
üzerinde bu kadar şaibelerin olduğu kurum şifreli sınavların,kpss skandallarının daha hesabnı verememişken atılan bu adım cok manidar..kendimden olanı araya alıyorum ancak bu bana yetmiyor bna ters gelene cok müdahle edemiyorum ancak bu şekilde edebilirm bu yüzden de en iyisi ben herşeyi gizleyeym..bu düşünce bana cokta uzak gelmiyor acıkcası..sözde güvenlik tedbirleri alıyorlar,yok yüzük çıkar bozuk para alma faln falan sadece göz boyama ya kopya bu şekilde cekilmyor bugüne kadar kim bozuk parasıyla kopya çekmiş sadece komik asıl herşeyi sen merkezden sızdyrsn yahuu kimi kandrysun..
Başa dön
coco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:
. Daha önce îtiraz etme seklini osym ye gıdıp hesap numarasına para yatırıp dîlekce yazılıyor dıe duymustum ama bence suan soruları acıklamadıkları için boyle bir hakkımız olmadıgını dusunuyorym adamların amacı buydu zaten itirazlarıda dıkkate alıcaklarını sanmıyorum....
Başa dön
dt-leviathan
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Eyl 12, 2013 7:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Westicenadam yazmış:

ben itirazların ösym nin sitesinde sağ alt köşede genel amaçlı dilekçe diye bi link var ordan yapıldığını biliryorum,ordan çıktısını alıosun dilekçenin sonra meramını annatıyosun snra postalıosun aslında çok kolay ama sanırım aynı soruyla ilgili onlarca dilekçe almadan sallamazlar o yüzden belli başlı sorularda uzlaşıp o şekilde herkesin aynı bi kaç soruya bastırması lazım yoksa boş..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2013 Eylül DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 76, 77, 78  Sonraki
65. sayfa (Toplam 78 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız