Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2015 dus en son kaçıncı yerleşir :)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2015 dus en son kaçıncı yerleşir :)
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
yaslikurt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 4:56 am    Mesaj konusu: 2015 dus en son kaçıncı yerleşir :) Alıntıyla Cevap Gönder

bir de bu açıdan bakalım benim kanaatim en son 650.nin yerleşeceği yönünde.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
polloshermanos
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 5:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sizce 540 li siralama ile tedavi tutturabilir miyim
Başa dön
mermaid
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 6:16 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

509 siralamayla hangi bölümler olabilir sizce...pedodonti, protez gelme ihtimsli var mi.periferde de olabilir ...
Başa dön
dusx
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 6:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polloshermanos yazmış:
perifer tedavi olabilir gibi hocam inşallah
Başa dön
aquaq
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 6:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polloshermanos yazmış:
yaz hocam her yeri dıyarbakır 5 tane alıyo oraya kadar yaz yuksek ıhtımal gelecegını umuyorum ıllakı 40 kısı tercıh yapmayacktır oncekı seneler 250 kadro vardı 330 lara kadar arkadaslar gırdıler sıralama acısından
Başa dön
yaslikurt
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 6:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir de çifte vatandaşlar var yabancıdan tercih edebilecek onları da gözardı etmeyelim
Başa dön
merve_20
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Ksm 09, 2015 9:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bn 650ye kadar olacagını düşünmüyorum yabancılar kaç kişi ki zaten?ayrıca 500kadro var kaç kişi tercih yapmaz ki sınav yılda 1 kere oluyoken max 60 70 kişi olur bnce.tabi şahsi fikirlerim bunlar bnde çok kritik sıralamadayım inşallah sizlerin söylediği gibi olur
Başa dön
mrvyncr
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence tecrubeli arkadaşlarımız fikirlerini belirtse çok güzel olurdu.
Başa dön
cerrah89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 5:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yabancıdan tercih yapacaklara maaş+döner sermaye yok,cok buyuk bi dezavantaj,unutmasınlar...hayatının hatasını yaparlar...
Başa dön
ayberk55
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 6:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kusura bakmayın ama 800. olup uzman olma fırsatı da TC vatandaşlarında yok. Veya 300. Olup ortodontist olmak...
Başa dön
dtrelax
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 6:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın 89 herkes neyin ne olduğunu bilio her başlığa bisi yazıyorsun ne ayaksın sen😮
Başa dön
cerrah89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 6:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayberk55 yazmış:
Kusura bakmayın ama 800. olup uzman olma fırsatı da TC vatandaşlarında yok. Veya 300. Olup ortodontist olmak...

hocam buradaki tahminlere göre en son 650 falan denmiş,ilk 500 kişi baz alınsa bile adam zaten ilk 500de ise(çifte vatandaş) yerleşecegi kesin,neden yabancıdan tercih yapsınki?ortodonti içinmi?hayatının vazgeçilmeziyse ve genel tercihten gelmiyorsa,artı 4-5 sene pederbank'tan geçimini sağlayacaksa olabilir.Sırf uzman olmaksa zaten kazanır,kimse ona ilerde hangi universitede uzmanlıgını yaptın demicek,çünkü adı üzerinde olacak ,uzman doktor!birde devlete atandınmı maaşı belli olacak ,kimsenin kimseden üstün olacagını sanmıyorum uzman sayısı arttıkça,kaldıki bu devirde bile restoratif yapsan örnegin anterior estetik dolgu ortalama 150tlden hesaplasan bile 4 diş 600 tl(elin yatkınsa 1 saatini ancak alır),onun için hiçbir bölümü hiç biriyle kıyaslanmaya degmez,işin aslı uzman olmak burda,işini yapabilyomusun yapamıyomusun,egerki yapabilyosan dagın başında bile olsan bulurlar seni.Bu uzmanlıkta olmasaydı ortodonti dışında bütün dallarda işini yapıyor olacaktın,çünkü sen diş hekimisin,devlet sana uzman olma hakkı sunmuş,bu kadar seçici davranmayın arkadaşlar.Yabancıdan tercih yapıpta maaşsız zorlanan diş hekiminin yerinde olmadıgınz için kimse kimsenin durumu hakkında bilmeden yorum yapmasın,ben bu durumu yaşadıgım için biliyorum.(çünkü 2300-3000 tl civarı maaş alacaksınız,bırak o kadarda fark olsun,adam 300.olup yabancıdan ortodontist oluyorsa vardır bi sebebi,o bile fazla,ben maaş+döner sermaye alacagımı bilsem bırak 300.olmayı ilk 10da girerim ama şu anki durumda kendini o kadar yıpratmaya degmez).
Başa dön
ayberk55
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 6:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam iyi guzel diyorsun da ben geçen sene 510.olup yerleşebilmeyi aklımın ucundan geçirmezken yabancı arkadaşlarım benden daha düşük sıralamalarla ankarada uzmanlık eğitimine başladılar. Ben 1 sene emek verdim 8.oldum evet ama geçen zamanı neyle satın alabilirim? Tercih meselesi bu kimi için paradan daha önemli şeyler var kiminin maddi durumu daha kısıtlı vs bunun da herkes farkındadır diye düşünüyorum. Artısı eskisi iki tarafın da var yani.
Başa dön
dus23
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 7:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayberk55 yazmış:

+1
Başa dön
cerrah89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 7:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayberk55 yazmış:
Hocam iyi guzel diyorsun da ben geçen sene 510.olup yerleşebilmeyi aklımın ucundan geçirmezken yabancı arkadaşlarım benden daha düşük sıralamalarla ankarada uzmanlık eğitimine başladılar. Ben 1 sene emek verdim 8.oldum evet ama geçen zamanı neyle satın alabilirim? Tercih meselesi bu kimi için paradan daha önemli şeyler var kiminin maddi durumu daha kısıtlı vs bunun da herkes farkındadır diye düşünüyorum. Artısı eskisi iki tarafın da var yani.

katılıyorum sana hocam,gerçekten büyük başarı,tebrik ediyorum emeklerinin karşılıgını mutlaka alırsın,benim demeye çalıştıgımda bu:kimse kimsenin durumunu anlayamaz,herkes başından geçenleri birtek kendi bilir.
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 10:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla bana dönersiz istediğim yeri versinler koşa koşa giderim. Bu mu mağduriyet? Neden böyle bir kontenjan var anlayamıyorum. Hele ki çifte vatandaşlar bunu nasıl kullanıyor türkiyede olur sadece. 2 sene önce de kktc kontenjanı vardı. Akıl alır gibi değil. Konuya dönersek bence son girilen yer 700 e yakın olacak
Başa dön
felicity
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Ksm 17, 2015 10:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tedavi ya da radyoloji 620 lere gelir mi sizce arkadaşlar
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 2:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

felicity yazmış:
Tedavi ya da radyoloji 620 lere gelir mi sizce arkadaşlar

van-dicle tedavi belki gelebilir.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 6:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayberk55 yazmış:

Arkadaşlar lütfen bu tarz resmiyeti olmayan forumlarda kendi kafanıza göre yorum yazıp insanları zan altında bırakmayın. Ben şuan uzmanlığımı yapıyorum ve yabancı uyruktan düşük derecelerden kazanan arkadaşlarım hiçbir şekilde rahatsız etmiyor beni. Öncelikle Türkiye'de yaşadığınızın farkına varın ve ona göre davranıp konuşun, ona göre kendinizi hazırlayın. Hepimiz çalıştık istediğimiz yerlere geldik. Eğer bir yanlış olduğunu düşünüyorsanız farklı mercilerde sızlanmak yerine gidip ciddi kurumlara şikayetinizi bildirin gerekli işlemler yapılsın hakikaten sizin düşündüğünüz gibi bir durum varsa. Son olarak gerçekten avantajlı, harika bir durum olduğunu düşünüyorsanız çıkın vatandaşlıktan, yabancı uyruklu olarak tercih yapın sınavda böyle görüp geçirmeden de gereksiz yorumlarda bulunmayın.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 6:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

c5b6789 yazmış:
Valla bana dönersiz istediğim yeri versinler koşa koşa giderim. Bu mu mağduriyet? Neden böyle bir kontenjan var anlayamıyorum. Hele ki çifte vatandaşlar bunu nasıl kullanıyor türkiyede olur sadece. 2 sene önce de kktc kontenjanı vardı. Akıl alır gibi değil. Konuya dönersek bence son girilen yer 700 e yakın olacak

Arkadaşlar lütfen bu tarz resmiyeti olmayan forumlarda kendi kafanıza göre yorum yazıp insanları zan altında bırakmayın. Ben şuan uzmanlığımı yapıyorum ve yabancı uyruktan düşük derecelerden kazanan arkadaşlarım hiçbir şekilde rahatsız etmiyor beni. Öncelikle Türkiye'de yaşadığınızın farkına varın ve ona göre davranıp konuşun, ona göre kendinizi hazırlayın. Hepimiz çalıştık istediğimiz yerlere geldik. Eğer bir yanlış olduğunu düşünüyorsanız farklı mercilerde sızlanmak yerine gidip ciddi kurumlara şikayetinizi bildirin gerekli işlemler yapılsın hakikaten sizin düşündüğünüz gibi bir durum varsa. Son olarak gerçekten avantajlı, harika bir durum olduğunu düşünüyorsanız çıkın vatandaşlıktan, yabancı uyruklu olarak tercih yapın sınavda böyle görüp geçirmeden de gereksiz yorumlarda bulunmayın.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız