Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - 2015 dus en son kaçıncı yerleşir :)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

2015 dus en son kaçıncı yerleşir :)
Sayfaya git Önceki  1, 2

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nemf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 6:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya Allah aşkına hangi işimiz hakkaniyetli ki bu olsun. İst üni 3 kadro açmış 1 i yabancı. Hala daha yabancı kontenjanları savunanlar var. Sen git başka ülkeye senin diploması bile saymiyorlar 3 yıl oku anca öyle diyorlar neyse ya insanlar kosullar agirlastikca mutlu oluyorsa ben ne diyim. Ne kadarda paylaşımcı empati kuran insanlarmışsiniz valla ya. Zaten o kadar bol ki kadrolar herkese dagitalim .
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Odontic
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 8:08 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dtrelax yazmış:
Sayın 89 herkes neyin ne olduğunu bilio her başlığa bisi yazıyorsun ne ayaksın sen😮
benim de dikkatimi çekti cerrah89 un tek derdi kendi yabancı oldugu için başkalarının yabancıdan tercih yapmasına engel olmak.. bu gibi yorumlarını kendine saklarsan seviniriz cerrah 89 umarım okumuşsundur
Başa dön
cerrah89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 8:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Odontic yazmış:
dtrelax yazmış:
Sayın 89 herkes neyin ne olduğunu bilio her başlığa bisi yazıyorsun ne ayaksın sen😮
benim de dikkatimi çekti cerrah89 un tek derdi kendi yabancı oldugu için başkalarının yabancıdan tercih yapmasına engel olmak.. bu gibi yorumlarını kendine saklarsan seviniriz cerrah 89 umarım okumuşsundur

dtrelax benim nereye ne yazdıgım seni ilgilendirmez bu bir(anlaşılan senin bi yaran var,tuz basmışım)ikinciden Odontic benim başkalarının tercihlerine engel olmak gibi bir derdim yok,hepimiz belirli bi seviyeye gelmiş insanlarız,herkes istedigi tercihi yapmakta özgür(senin derdinde ortalıgı karıştırmak anlaşılan).
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nemf yazmış:
Ya Allah aşkına hangi işimiz hakkaniyetli ki bu olsun. İst üni 3 kadro açmış 1 i yabancı. Hala daha yabancı kontenjanları savunanlar var. Sen git başka ülkeye senin diploması bile saymiyorlar 3 yıl oku anca öyle diyorlar neyse ya insanlar kosullar agirlastikca mutlu oluyorsa ben ne diyim. Ne kadarda paylaşımcı empati kuran insanlarmışsiniz valla ya. Zaten o kadar bol ki kadrolar herkese dagitalim .

Arkadaşım kimse seni zorla bu şartlarda tutmuyor, bak ne güzel demişsin başka ülkelerde diplomanı saymıyorlar diye istersen o ülkelerde ayrıcalıklı bir eğitim alarak yaşayabilirsin. Demekki onların eğitimi bizimkinden üstün neden senin uzmanlığını saysınlar, Türkiye böyle bir ülke yabancı uyruklu vatandaşa koyduğu kurallar böyle. Koşulların ağırlaştığı falan yok çalışırsan sen de girersin istediğin yere
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 6:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim esas olarak demek istediğim nemf, ayberk55 ve c5b6789, forumlarda çamur atmakla bir yere varılmaz, hala bu polemik ortamını aşamadınız. Eğer eşitlik ilkesinin ihlal olduğunu düşünüyorsanız sizler ve yabancı uyruklar arasında, gerekli yere rahatsızlığınızı bildirip şikayette bulunun. Burada tanımadığınız, ne şartlarda olduğunu bilmediğiniz kişilerin arkasından konuşarak olmaz bu işler.
Başa dön
cerrah89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 7:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nemf yazmış:

Nemf bak abicim kimse kimseden empatide istemiyor sempatide!Bi kere Türkiye T.C. vatandaşlarına devletin ihtiyacı olduğu kadar kontenjan(kadro) açıyor ,yabancı uyrukluların kontenjanları bağımsız bundan(dış ilişkiler diye bişey var her ülkede de,kimsenin kontenjanından kesipde kimseye dağıtmıyorlar burada,sanki T.C. vatandaşlarının haklarından kesipte yabancı uyruklulara dağıtılıyormuş imajını yaratma),sana 511 kontenjan açtıysa devlet zamanı geldiğinde 511 uzman diş hekimini atayabilecegim anlamına geliyor,senin hakkın 511 kontenjan,devlet senden iyi biliyor bunları sen hiç yorma güzel kafanı.Kişisel problemlerinle milletin kafasını karıştırma,çalışan kazanıyorda,her istedigi yerede geliyor.Beğenmiyorsan kimse seni Türkiyede zorla tutmuyor,gidebilirsin.
Başa dön
nemf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 8:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="skypa"]
nemf yazmış:

Arkadaşım kimse seni zorla bu şartlarda tutmuyor, bak ne güzel demişsin başka ülkelerde diplomanı saymıyorlar diye istersen o ülkelerde ayrıcalıklı bir eğitim alarak yaşayabilirsin. Demekki onların eğitimi bizimkinden üstün neden senin uzmanlığını saysınlar, Türkiye böyle bir ülke yabancı uyruklu vatandaşa koyduğu kurallar böyle. Koşulların ağırlaştığı falan yok çalışırsan sen de girersin istediğin yere[/quot

Sen benim yarım kadar çalışarak giriyorsun ama? Yurtdışında okumak turkiyeye yabancı kontenjandan girmek kadar kolay değil . ayrıca gitmek istemiyorum. İşine geldiği için böyle konuşuyorsun.
Başa dön
nemf
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 8:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cerrah89 yazmış:
[quote="nemf
Nemf bak abicim kimse kimseden empatide istemiyor sempatide!Bi kere Türkiye T.C. vatandaşlarına devletin ihtiyacı olduğu kadar kontenjan(kadro) açıyor ,yabancı uyrukluların kontenjanları bağımsız bundan(dış ilişkiler diye bişey var her ülkede de,kimsenin kontenjanından kesipde kimseye dağıtmıyorlar burada,sanki T.C. vatandaşlarının haklarından kesipte yabancı uyruklulara dağıtılıyormuş imajını yaratma),sana 511 kontenjan açtıysa devlet zamanı geldiğinde 511 uzman diş hekimini atayabilecegim anlamına geliyor,senin hakkın 511 kontenjan,devlet senden iyi biliyor bunları sen hiç yorma güzel kafanı.Kişisel problemlerinle milletin kafasını karıştırma,çalışan kazanıyorda,her istedigi yerede geliyor.Beğenmiyorsan kimse seni Türkiyede zorla tutmuyor,gidebilirsin.

Ben kimseyi kovmadim işine gelmeyen gitsin demedim. Ama yabancı uyruklu arkadaşlar çok rahat beni ülkemden kovuyor. Hangi ülkede bu rahatlığı bulabilirsiniz ki? Sen çok daha dusuk puanla çok daha iyi yerlere girebnildiğini inkar mi ediyorsun? Çalışan kazanır ama sen çokdaha rahat kkazaniyorsun. Haksızca olanda bu .
Başa dön
cerrah89
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 8:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nemf yazmış:
cerrah89 yazmış:
[quote="nemf

Ben kimseyi kovmadim işine gelmeyen gitsin demedim. Ama yabancı uyruklu arkadaşlar çok rahat beni ülkemden kovuyor. Hangi ülkede bu rahatlığı bulabilirsiniz ki? Sen çok daha dusuk puanla çok daha iyi yerlere girebnildiğini inkar mi ediyorsun? Çalışan kazanır ama sen çokdaha rahat kkazaniyorsun. Haksızca olanda bu .

nemf anlayan anladı skypa ve benim ne demeye çalıştıgımızı,sen hala dahi anlamadıysan oda senin sorunun,herşey apaçık ortada.
Başa dön
ayberk55
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim polemik gibi bir derdim yok, neden yabancılara kontenjan veriliyor gibi bir şey de söylemedim. Cerrah89 arkadaş yabancı kontenjanından tercih yapmak "hayatının hatası olur" demiş. Ben de, bence öyle olmadığını söyledim hepsi bu. Kimseye çamur atmak da değil derdim iki şekilde tercih yapmanın da kendine göre avantajı ve dezavantajı var dedim. Siz anlamak istediğiniz gibi anlayabilirsiniz sorun değil.

Kaldı ki benim önümde bir tane bile yabancı uyruklu arkadaş yok, isteyen istediğini tercih etsin, trollük yapıp çıkar sağlamak gibi bir amacım da olamaz. Haydi selametle...
Başa dön
dentzey
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 9:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dus yarışmalı bir sınavdır, yabancılar kendi kontenjanları için kendi içinlerinde yarışır, TC vatandaşları da genel kontenjan için kendi içinde. Eğer bir şey için tartışılacaksa doktora öğrencisi alımını tercih edip dus için kontenjan açmayan unileri, bölümleri tartışalım bence. Koskoca İstanbul Universtesi 3 kişilik kontenjan açmış. 10 tane yabancı aldıklarından değil tabii ki. Kısaca senin kontenjanın bol değilse, hala doktora öğrencisi alınması yüzünden bu. Doktora ve dus bir değil doktora şöyle önemli diyenler de var. Ancak doktora öğrencisi alımı, dusla gelecekler için kontenjanı etkiliyorsa orada bir durmak, düşünmek gerekiyor.
Başa dön
bendede5asvar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2015 10:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentzey yazmış:
Dus yarışmalı bir sınavdır, yabancılar kendi kontenjanları için kendi içinlerinde yarışır, TC vatandaşları da genel kontenjan için kendi içinde. Eğer bir şey için tartışılacaksa doktora öğrencisi alımını tercih edip dus için kontenjan açmayan unileri, bölümleri tartışalım bence. Koskoca İstanbul Universtesi 3 kişilik kontenjan açmış. 10 tane yabancı aldıklarından değil tabii ki. Kısaca senin kontenjanın bol değilse, hala doktora öğrencisi alınması yüzünden bu. Doktora ve dus bir değil doktora şöyle önemli diyenler de var. Ancak doktora öğrencisi alımı, dusla gelecekler için kontenjanı etkiliyorsa orada bir durmak, düşünmek gerekiyor.

Altina imzami atarim hocam. Koskoca katip ceebi ve neredeyse tum vakif unileri neden kadro acmadi acaba? Katip celebi 4-5 cerrahi , 3 perio doktorasi almis . Kontenjan acmamalarinin sebebi bu mu acaba?
Benim gozumde doktora hicbir zaman dus la bir olamaz. Bizim meslegimiz sadece pratik degil. Tam aksine teorik bilgisinin cok iyi olmasi gerekir. Yeri gelince ben hekimim demesini biliyor doktorali arkadaslar. Ama cerrahide olup daha antibiotik cesitliligini bilemeyen doktorali meslektaslarimiz var .
Başa dön
c5b6789
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2015 1:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
c5b6789 yazmış:
Valla bana dönersiz istediğim yeri versinler koşa koşa giderim. Bu mu mağduriyet? Neden böyle bir kontenjan var anlayamıyorum. Hele ki çifte vatandaşlar bunu nasıl kullanıyor türkiyede olur sadece. 2 sene önce de kktc kontenjanı vardı. Akıl alır gibi değil. Konuya dönersek bence son girilen yer 700 e yakın olacak

Arkadaşlar lütfen bu tarz resmiyeti olmayan forumlarda kendi kafanıza göre yorum yazıp insanları zan altında bırakmayın. Ben şuan uzmanlığımı yapıyorum ve yabancı uyruktan düşük derecelerden kazanan arkadaşlarım hiçbir şekilde rahatsız etmiyor beni. Öncelikle Türkiye'de yaşadığınızın farkına varın ve ona göre davranıp konuşun, ona göre kendinizi hazırlayın. Hepimiz çalıştık istediğimiz yerlere geldik. Eğer bir yanlış olduğunu düşünüyorsanız farklı mercilerde sızlanmak yerine gidip ciddi kurumlara şikayetinizi bildirin gerekli işlemler yapılsın hakikaten sizin düşündüğünüz gibi bir durum varsa. Son olarak gerçekten avantajlı, harika bir durum olduğunu düşünüyorsanız çıkın vatandaşlıktan, yabancı uyruklu olarak tercih yapın sınavda böyle görüp geçirmeden de gereksiz yorumlarda bulunmayın.

gerekli mercilerde değil burada yapacağım. nasıl bir zan altında kaldın ben anlayamadıml. türkiyede yaşıyorum bence sen de diğer vatandaşlığından çıkıp sadece türkiye vatandaşlığına geç nasıl olur?
bin kere de söyleseniz çok saçma. türkiye vatandaşlığı olmayanlar için olabilir ama çifte vatandaşlığı olanlar bundan yararlanmamalı benim fikrim bu yönde.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2015 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız