Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Oral ve devlet
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Oral ve devlet
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 23, 2016 6:43 am    Mesaj konusu: Oral ve devlet Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar oral diagnoz ve radyoloji uzmanlarının devlette çalışma koşulları ne genel diş hekimi olarak mı çalışıyorlar. Döner katsayısı nasıl oluyor bilgi verirseniz sevinirim 😊
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dtzeynepp
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 23, 2016 6:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Döner katsayısı hakkında bir bilgim yok ama daha önce asistanım olan bir abiyle konuştum dün. Adsm ye atanmıstı.Normal hekim gibi çalıştıklarını hastada ne varsa yapmaya çalıştıgını anlattı.
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Arl 23, 2016 6:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam uzman katsayıları hepsının aynı oral x endo y dıye bıse yok..dıger bolumlerde sadece alanındakı ıslerı yapabılırsın kımse senı zorlayamaz ıstersen herseyıde yaparsın ama oralde oturmus bı sıstem yok adsmde..gelen hastalar mhrs ıle geldıgı ıcın butun hastaların senden gecme sansı yok yanı puan yapma sıkkntısı var..bunu duzenlemelerı bıraz zaman alır mecburen entegre calısırsınız para kazanmak ıstıyorsanız yada oralcıyım der 3-5 hasta muayene eder oturursunuz..
Başa dön
dtzlm
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cum Arl 23, 2016 7:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her şey gibi bu da sıkıntılı ...
Başa dön
dr13
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt Arl 24, 2016 11:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

jasco yazmış:
Hocam uzman katsayıları hepsının aynı oral x endo y dıye bıse yok..dıger bolumlerde sadece alanındakı ıslerı yapabılırsın kımse senı zorlayamaz ıstersen herseyıde yaparsın ama oralde oturmus bı sıstem yok adsmde..gelen hastalar mhrs ıle geldıgı ıcın butun hastaların senden gecme sansı yok yanı puan yapma sıkkntısı var..bunu duzenlemelerı bıraz zaman alır mecburen entegre calısırsınız para kazanmak ıstıyorsanız yada oralcıyım der 3-5 hasta muayene eder oturursunuz..

yani kimse hasta bakmaya zorlayamaz dimi? hasta bakmadan sadece muayene edip paşa paşa sabit maaş sabit dönerimi alırım her ay?
Başa dön
jasco
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 24, 2016 6:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen hocam sıkıntı doner alamaSınız..
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Cmt Arl 24, 2016 6:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dusdata'nın yeni Radyo hocası, bir arkadaşımın çalıştığı adsm'de çalışıyor. Yanlış hatırlamıyorsam arkadaşımın söylediği şuydu, hasta muayene ediyor, ama işlem yapmıyor, muayene hastalarını diğer hekimlere yönlendiriyormuş. Bir de OPG yorumluyormuş. Ortalamadan döner alıyor sanırım.

Bnm çalıştığım Bahçelievler adsm'de de bir hekim acilci idi ve işlem yapmadığı için (sadece RV ve simantasyon ve mobil diş çekimi) puan da yapamıyordu, ama yönetim ona ortalamadan döner veriyordu. Radyocu değildi tabi bu hekim, sadece bir takım rahatsızlıkları olduğu için yönetim ona iltimas geçiyordu.
Başa dön
535353
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 24, 2016 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar hiç mi bizzat odr uzmanı devlette calısan kimse tanımıyo, şura iznini kullanıyorlar mı öğrenmk istiyorum
Başa dön
dtemablalp
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 12:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

up
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 12:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

535353 yazmış:
Arkadaslar hiç mi bizzat odr uzmanı devlette calısan kimse tanımıyo, şura iznini kullanıyorlar mı öğrenmk istiyorum

Şura iznini bildiğim kadarıyla yılını doldurmadan bile girdiğin gibi o sene içinde kullanabiliyorsun seneye aktarılmaz birikmez devretmez her senenin ayrıdır.. maaş döner sıkıntı ama değer bence. Tsm de çalışan da döner almıyo ama aramızda 1 maksimum 1.500 maaş farkı var ben eşrk gibi çalışıyorum adamlar yatıyor.. bence değer çok aşırı para kazanacam rn büyük ben olacam en popüler olacam gibi hırsların yoksa kendine ailene sevdiğine çocuğuna zaman ayıracam gezip dolaşıp hayatını yaşayacam 2-3 bin tele maaş farkı için adsmlerde köle gibi çalışamam dersen affetme . Ha yok ben özelde de çalışacam kamuda da çalışacam en büyük süper kahraman olacam dersen uzak dur..
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 2:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hastayla iletişiminiz çok daha iyi olmalıdır diğer bölümlere kıyasla.

En son pirella tarafından Pzr Nis 26, 2020 4:35 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
emrekilci1988
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 3:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oral diagnoz başlı basına sıkıntılı bir bölüm girişimsel işlem yapılmayan bölümler döner alamaz maalesef devletimizin saglık politikası bu şekilde.üniversite hastanelerinde opg yorumlayarak her hastaya birşeyler anlatarak kendini yıpratmak bence gereksiz.çünkü her il de hastalar yüzde 60 70 oranında üniversite hastanelerine gidiyorlar ilk olarak.benim kendi bulundugum yerden gördüğüm ve birçok arkadaştan duydugum durum bu.hal böyle iken gelen her hastanın anlama becerisi aynı olmadıgı için yıpranmak kaçınılmaz.tabiki yıpranırız meslegimizde ki bu yılacagımız birşey değil ama en azından para alacagımız bir bölümde yıpranmak mantıgındayım şahsen.şura iznini üniversitelerde kullandırtmayan hocalar var ona güvenip yazarsanız pişman olabilirsiniz.en sonunda uzman oldum adsm de çalışıcam derseniz de sizi koyarlar hasta muayene bölümüne en alt seviye insandan baslarsın anlatmaya..kendi bulundugum adsm de tek hekime günlük sadece muayene için gelen hasta sayısı minumum 105.105 hastaya laf anlatıp üstüne üstlük puan da yapamayıp normal hekim kadar para alacaksam kusura bakmayın ama ben oral diagnozcu olmam.yaklaşık bir sene önce adsm miz de bir oral diagnoz uzmanı geldi 1ay kadar dayanabildi sanırım. admslerde kolay kolay şura izni kullandırılmıyor bildigim kadarıyla.bizim buraya gelen arkadaş ta gelip hasta yogunluguna katlanamayıp gitmişti.benim fikirlerim ve bildiklerim bu yönde paylaşmak istedim Smile
Başa dön
dentisthlme
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 3:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çalıştığım Adsm de bir tane oral diagnoz uzmanı var ve şua iznini kullanamıyor. Diğer hekimler gibi MHRS bakıyor ve hastaların tüm işlemlerini kendisi yapıyor. Ben yapmak istemiyorum diyip başka dr a yönlendirme şansı yok çünkü herkes kendi MHRS hastalarının işlemini ancak yapıyor ekstra hasta almak istemiyor böylece oral diagnoz uzmanı da kendisi yapmak zorunda kalıyor. İdare ona farklı bir ayrıcalık tanımıyor ancak bizim hastanede tomografi yok belki tomografi olan hastanelerde durum farklıdır. Katsayısı 1.3 ile çarpılıyor ama uzman olduğu için onun daha fazla puan yapması gerekiyormuş edindiğim bilgiler bunlar. Üniversitede kalmayıp devlette çalışacaksan oral diagnoz uzmanı olmanın avantajı yok dedi bana kendisi şuan pişmanmış
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 3:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şura izini zorunludur hocam ne demek kullandırmıyırlar diye. Belki istediğiniz zaman personel yetersizliğinden izin alamazsınız ama bir sonraki hafta veya ay kesin alırsnız.. bu arada radyoloji muhakkak düzenlenecek puanları lenf nodu muayenesi tme muayesi panaromik teşhis periapikal patoloji değerlendirmesi birsürü şey eklenecek emin olun.. sut puanlaması sil baştan düzenlecekmiş 2017-2018 de . Bence radyoloji derma göz tıp radyosu gibi çook değerlenecek ama henüz hala çalışma amaşamasında .. medimagazinde de geçiyordu bu konular bir ara.
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 4:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biri oral diagnoz ve radyoloji uzmanı yazmış, biri oral yazmış, biri odr yazmış. Merak ettim gördüğünüz birşeyi okuyamayacak kadar aciz misiniz sevgili diş hekimleri? 3 aydır yana yana kontenjanlara bakıyorsunuz ya, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi yazıyor. Başkası gitmiş OPG yazmış opg kullanılmaz arkadaşım panoramik yaz direk, başkası gitmiş up yazmış. Sizin adına bile bakmaya üşendiğiniz uzmanlık dalı zaten kolay kolay bir yere gelmez bu ülkede. Esas olarak neden gelmez aslında söyleyeyim, radyolog işini yapsa çok kazanır ama diğer uzmanlar bu sefer kendine yediremez, sizler gibi burada bir araya gelir -abi yha bir şey yaptıkları yok ama bizim kadar para alıyorlar- gibi geyikler döner devamlı. Bir uzman ne iş yapar araştırın öğrenin hazır bilgiye konmayın bence, gidin fakülteye hangi dalla ilgili sorunuz varsa hocasına sorun buraya temiz bilgiler yazın. Bu ülkede sağlık sektörü paraya dayalıdır arkadaşlar, para kazanmak istiyorsanız boşverin uzmanlığı gidin adsmye işleri şişirin döner alın nasıl olsa herkes yapıyor vicdanınız sızlamaz. Üçüncü sınıf sağlık hizmeti nedir, hasta için en iyisi nedir, en gelişmiş sistem nedir, bunlarla ilgili hangi akademik çalışmalar yapılmıştır araştırın öğrenin burada tüccar ağzıyla konuşmayın. Ha bu arada üşengeç arkadaşım şura değil şua(ışın) izni doğrusu, bir yerlerden duydun buraya yapıştıracaksın bari önce bir google a yaz üşenme.
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 4:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Odr desen ne röntenci desen ne radyo desen ne televizyon desen ne . Bu güne kadar ağı diş çene hastalıkları ve cerrahisi uzmanı diyen görmedim cerraah işte cerrrahım cerroo ne fark edecek ? Boş boş konuşacağına bildiğini yaz da faydalı ol şuraya buraya şuaya karışacağına bilgi ver tercih yapacak millet sen uzun uzun ode yi açınca kimseye bi faydan olmuyor
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 4:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Toksoplazma-Gundi yazmış:
Şura izini zorunludur hocam ne demek kullandırmıyırlar diye. Belki istediğiniz zaman personel yetersizliğinden izin alamazsınız ama bir sonraki hafta veya ay kesin alırsnız.. bu arada radyoloji muhakkak düzenlenecek puanları lenf nodu muayenesi tme muayesi panaromik teşhis periapikal patoloji değerlendirmesi birsürü şey eklenecek emin olun.. sut puanlaması sil baştan düzenlecekmiş 2017-2018 de . Bence radyoloji derma göz tıp radyosu gibi çook değerlenecek ama henüz hala çalışma amaşamasında .. medimagazinde de geçiyordu bu konular bir ara.

şua izni zorunlu hemen hemen tüm fakültelere de ileride gelecek bence

En son pirella tarafından Pzr Nis 26, 2020 4:36 am tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Başa dön
pseudobacil
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 4:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

pirella yazmış:
Toksoplazma-Gundi yazmış:

Hocam maalesef şua izni olayını bile kaosa çevirdiler.ankara üniversitesinde bile odr ciler yeni yeni şua izni sahibi oldular.Ben sorduğum da bölüm başkasını ve dekan insiyatifinde olduğunu söylüyordu ve hickimse bu izni kullanamiyormus şimdi ABD başkanı değişmiş ve şua izni kullanma hakkı vermiş sıraya girip kullanacak larms düşünün Ankara da böyleyken adsm de kullandırılmaması abes gelmedi açıkçası.ankarada tanidignz varsa sorabilirsiniz yeni hak sahibi oldular o da başa gelen Rana hoca sayesinde

Biz mezun olalı ankara ünide epey değişiklik olmuş yeni dijitale geçilmiş Rana hoca da geldiyse yazın dostlar
Başa dön
dentisthlme
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 4:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şua iznini birebir radyolojiyle içiçe çalışmadıkları için kullanamıyorlarmış idare bu şekilde açıklamış. Sanırım birazda idarenin insiyatifinde kullanan yerler vardır belki
Başa dön
pirella
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 4:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dentisthlme yazmış:
Şua iznini birebir radyolojiyle içiçe çalışmadıkları için kullanamıyorlarmış idare bu şekilde açıklamış. Sanırım birazda idarenin insiyatifinde kullanan yerler vardır belki

Ben de aynen öyle biliyorum hocam. adam ortocuya dolgu yap diyodu adsm de:))

En son pirella tarafından Pzr Nis 26, 2020 4:40 am tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız