Ana Sayfam Yap

Favorilerime Ekle

ANA SAYFA FORUMLAR DERS-NOTLARI DENT-VİDEO DENT-FOTO DUS QUİZ DOSYALAR DENT-İLAN
DUS Yönetmeliği Sıkça Sorulan Sorular DUS Soruları Dent-Etkinlikler Dent E-Books DUS Notları Eğitim Müfradatları
DentDUS Forum :: Başlık görüntüleniyor - Oral ve devlet
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapınÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın   GirişGiriş 

Oral ve devlet
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
535353
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 5:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar erciyesden odr uzmanı arkadasım şura izninin kullanmaya izin vermediklerini KTÜ de odr arkadasım fakültenin şura iznini kullandıklarını ama yıllık izni kullandırılmadığını söylediler. Demk hersey mevzustta var diye olmuyo
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 5:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Toksoplazma-Gundi yazmış:
Odr desen ne röntenci desen ne radyo desen ne televizyon desen ne . Bu güne kadar ağı diş çene hastalıkları ve cerrahisi uzmanı diyen görmedim cerraah işte cerrrahım cerroo ne fark edecek ? Boş boş konuşacağına bildiğini yaz da faydalı ol şuraya buraya şuaya karışacağına bilgi ver tercih yapacak millet sen uzun uzun ode yi açınca kimseye bi faydan olmuyor

Tam da bahsettiğim lakayıt konuşma, biraz ciddi olun ya şu niteliksiz (aksine kendini birşey zanneden, sırf hekim diye bir yerlerde gören) hekim rollerini bırakın artık. Sana ne bilgi verecem, bu tavırlarla uzman olma; uzmanlık, üniversitede çalışmak falan ciddi işlerdir.
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 5:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
Odr desen ne röntenci desen ne radyo desen ne televizyon desen ne . Bu güne kadar ağı diş çene hastalıkları ve cerrahisi uzmanı diyen görmedim cerraah işte cerrrahım cerroo ne fark edecek ? Boş boş konuşacağına bildiğini yaz da faydalı ol şuraya buraya şuaya karışacağına bilgi ver tercih yapacak millet sen uzun uzun ode yi açınca kimseye bi faydan olmuyor

Tam da bahsettiğim lakayıt konuşma, biraz ciddi olun ya şu niteliksiz (aksine kendini birşey zanneden, sırf hekim diye bir yerlerde gören) hekim rollerini bırakın artık. Sana ne bilgi verecem, bu tavırlarla uzman olma; uzmanlık, üniversitede çalışmak falan ciddi işlerdir.

Ya hadi hoca ikile sorulara cevabın varsa konuş yoksa artislik yapma boş boş
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 5:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:

Ya hadi hoca ikile sorulara cevabın varsa konuş yoksa artislik yapma boş boş

Haklısın tabi baştan yazmamam gerekirdi klavye delikanlısı, çünkü siz burda birbirinizin sırtını sıvazlamayı, bilgi kirliliği yaratmayı seversiniz.
Başa dön
emrekilci1988
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 5:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şua mı opg miş bunlar yanlış söyleyip adsm de puan şişirin diyen arkadaş gel adsm sen puan şişir o akdar kolaysa.sadece oturduk yerden herkesin işine karışmak yazdıgını küçümsemek veya birşeyler söyledigini sanmak çok gülünç..bilmiyorum adsmde artık puan yapmak sizin anlattıgınız gibi kolay degil..gelin bizim adsm de 50 bin yapıp tavan alamayın da havanızı görelim..şov yapmayı bırakın lütfen herkes hekim burda herkes bişeyler biliyor 2 yıldır üye olup yazmıyordum bir bilgi vereyim istedim.ondada sözcüklerime takıldınız ya birşey diyemiyorum..Diş hekimi olmanın hakkını klavye basında degilde hastanın basında verin sayın meslektaşım.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 6:30 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

emrekilci1988 yazmış:
şua mı opg miş bunlar yanlış söyleyip adsm de puan şişirin diyen arkadaş gel adsm sen puan şişir o akdar kolaysa.sadece oturduk yerden herkesin işine karışmak yazdıgını küçümsemek veya birşeyler söyledigini sanmak çok gülünç..bilmiyorum adsmde artık puan yapmak sizin anlattıgınız gibi kolay degil..gelin bizim adsm de 50 bin yapıp tavan alamayın da havanızı görelim..şov yapmayı bırakın lütfen herkes hekim burda herkes bişeyler biliyor 2 yıldır üye olup yazmıyordum bir bilgi vereyim istedim.ondada sözcüklerime takıldınız ya birşey diyemiyorum..Diş hekimi olmanın hakkını klavye basında degilde hastanın basında verin sayın meslektaşım.

Öncelikle arkadaşım ben öğretim görevlisiyim ve hekim olmanın hakkını verdiğimi düşünüyorum çünkü her gece yastığa başımı rahat koyuyorum. Sen şimdi 'tavan almak' ifadesi altında yoğun performans yaparak hastalara yaptığın müdahaleleri, yapmadığın ama fazladan işlediğin tüm işleri düşün bakalım bu gece rahat yatacak mısın? Dediğim gibi hekimliği ticaretle karıştırmayın ve mesleğinizin ağırlığına yakışır hareket edin, yazın, çizin. Bu arada birçok yazım hatan var anlamayı zorlaştırıyor umarım hastalarla iletişimin de bu şekilde değildir.
Başa dön
emrekilci1988
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 6:49 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet şov dedik asıl şovuda yaptıgına göre uzmanımızı kutlayabiliriz..ben hekimliğimin gerektirmediği hiçbir müdahale yi yapmıyorum kimseye zarar vermiyorum basımı yastıga koydugumda gayet rahat uyuyorum.tavan almak kelimesi benim hayatımda uzun zamandır var.çünkü bileiğimin hakkıyla alıyorum.ben uzmanım diye burda meslektaşlarım üzerimde ego yapmıyorum..sana birşey diyeyim sayın uzmanım hasta ilişkilerim seninkilerden 100kat daha iyidir eminim bundan çünkü bende seninki kadar egoistlik ve küçük görme duyguları yok.ben her yaştan her kesimden hastayla muattap olurken senin bunları yaptıgını düşünmüyorum..çok istersen adsm mize gelip çalışma şartlarımı ve hasta iletişimimi görebilirsin.hıı dogru siz uzmansınız adsm ye gelip böyle ufak işlerle uğraşmassınız..size diyecegim tek söz kaldı..gidin uzmanlarla tartışın çünkü biz sizin egonuza ulaşamayız belki ulaşacak bir kaç uzman hekim bulabilirsiniz..tartışmayı devam ettirmezseniz sevirinim ayrıca yarın malum adsm de 105 hasta beni bekler sizin gibi 3 4 hasta bakıp çayımı yudumlayacak vaktim olmuyor...
Başa dön
dr13
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:

Öncelikle arkadaşım ben öğretim görevlisiyim ve hekim olmanın hakkını verdiğimi düşünüyorum çünkü her gece yastığa başımı rahat koyuyorum. Sen şimdi 'tavan almak' ifadesi altında yoğun performans yaparak hastalara yaptığın müdahaleleri, yapmadığın ama fazladan işlediğin tüm işleri düşün bakalım bu gece rahat yatacak mısın? Dediğim gibi hekimliği ticaretle karıştırmayın ve mesleğinizin ağırlığına yakışır hareket edin, yazın, çizin. Bu arada birçok yazım hatan var anlamayı zorlaştırıyor umarım hastalarla iletişimin de bu şekilde değildir.

Hocam siz anlatın biz dinleyelim valla Smile Oral diagnoz ve radyoloji uzmanlığında nasıl bi yol bekliyor bizi? Yani akademisyen olarak üniversitede nasıl kalınıyo? Ales, yds falan demişlerdi diğer arkadaşlarımız da ayrıntılı bilgi alamamıştık.
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 5:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dr13 yazmış:
skypa yazmış:

Hocam siz anlatın biz dinleyelim valla Smile Oral diagnoz ve radyoloji uzmanlığında nasıl bi yol bekliyor bizi? Yani akademisyen olarak üniversitede nasıl kalınıyo? Ales, yds falan demişlerdi diğer arkadaşlarımız da ayrıntılı bilgi alamamıştık.

Bunu ben de merak ediyorum. Uzmanlığı tamamladıktan sonra, yeterli yayınımız ve YDS başarımız ve kadro da var ise direk başvurabilir miyiz akademisyenliğe?
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 6:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk olarak emrekilci1988'e cevap vereyim; sen akademisyenliği '3 4 hasta bakıp çayımı yudumlayacak' şeklinde tanımlıyor ve kendi günde 105 hasta bakmanı daha haklı bir çaba olarak görüyorsan helal olsun. Bu şekilde doğrular söylendiğinde sinirlenip çirkinleşip fevri oluyorsanız zaten ben bir şey öğretemem size. İşinizde başarılar hastalarınıza zarar vermeyin ve kendinize dikkat edin malum yüksek ihtimalle boyun ve bel fıtığı sizi bekliyor.

Şimdi arkadaşlar dr13 ve binapesi, uzmanlık süreniz boyunca yaptığınız işler ve sarfettiğiniz emekler ki bunlar baktığınız hastalar, uluslararası ve ulusal yayınlar, posterler, bildiriler, projeler gibi akademik çalışmalardır ve sizin dosyanızı oluşturur.
Uzmanlığınızı aldığınız zaman hangi üniversiteyi düşünüyorsanız önce bir yazın google'a ...üni. yar. doç. atama kriterleri diye. Her üniversitenin kriterleri farklıdır ve siz ona göre hesaplama yaparsınız. Benim tavsiyem yayın konusunda çalışkan olun güzelce araştırma ve vaka yazın, yabancı diliniz YDS veya denk sınavlarda 80 ve üzeri olsun, bunları hallettikten sonra baktınız kırıkkalede radyolojide bir tane hoca var, gidin yanına konuşun kadro açılacak mı diye, veya sizin danışman hocaların bilgisinden ve görüşünden faydalanın. Kadro var ise istenilen şartları sağlıyorsanız direk başvurabilirsiniz. Burda başka bir önemli nokta da ikili ilişkilerdir arkadaşlar. Uzmanlıkta aktif olun faal olun tanının ve akademisyen olmak istediğinizi gösterin ve hocalarla her zaman yüzyüze konuşup kendinizi tanıtma taraftarı olun. Kafanıza takılan başka şeyler varsa açıklarım seve seve.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Skypa siz radyoloji de mi öğretim görevlisisiniz?
Başa dön
Toksoplazma-Gundi
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 10:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:

Aman hoca naptın ne radyolojisi bu ne rezilliktir "Ağız Diş ve Çene Radyolojisi" yaz
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 10:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:

Evet radyolojideyim.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 10:25 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:

Aman hoca naptın ne radyolojisi bu ne rezilliktir "Ağız Diş ve Çene Radyolojisi" yaz

Arada bir virgül eksik ama yine de güzel öğreniyorsun. Umarım sonuçlar bir an önce belli olur bir yere girersin ve orada sana göre olmasa da ne demek istediğimi anlarsın.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 10:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
waters yazmış:

Evet radyolojideyim.

Hocam hangi okuldasınız? Tomografi var mı? Usg var mı ? Bunları ciddi anlamda çalışabiliyor öğrenebiliyor muyuz?
Şua izni gibi konularda fakültelerin yaklaşımları nasıl?

Ve en önemlisi siz ağız,diş ve çene radyolojisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Birinci elden bilgi almak çok iyi olur. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Başa dön
skypa
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 10:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waters yazmış:
skypa yazmış:
waters yazmış:

Evet radyolojideyim.

Hocam hangi okuldasınız? Tomografi var mı? Usg var mı ? Bunları ciddi anlamda çalışabiliyor öğrenebiliyor muyuz?

Ve en önemlisi siz ağız,diş ve çene radyolojisinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

Ülkenin durumu, OHAL ve güvenlik soruşturmalarından dolayı şimdilik üniversitemi yazmak istemiyorum. Tomografi var ancak USG yok, USG çok rahat konsültasyon ile tıp fakültesinden istenilip halledilebilir. Tomografi bir radyolog için olmazsa olmazdır arkadaşlar zaten fark yaratan da esas olarak budur. Gittiğiniz fakültelerin çoğunda var, seçerken de tomografi olanları seçmeye özen gösterin, emin olun 3 yıl içerisinde iyi bir kadro ile gayet güzel bilgi sahibi olursunuz.

Radyolojinin geleceği için umutluydum. Aslında hala küçük bir umut var içimde ancak siz de işin içindeyken gördüğünüz üzere radyologlar saygı görmüyor. Hoca, doçent, prof, yönetici, pratisyen bunların hepsi hala aynı kafada: "neden biz manipülatif çalışıyoruz o kadar yoruluyoruz neden onlar bizle aynı parayı alıyor? Neden bizden fazla bir ay izin kullanacaklar ki ne lüksleri var otursunlar bizim gibi. Aman ya onların yaptığı işi biz de yapıyoruz ne gerek var." Haliyle tüm bölümler sizin hakkınızda iyi düşünmüyor iken insanın umudu azalıyor. Tüm bunların sebebinin ise kıskançlık, para hırsı ve en önemlisi bilgisizlik olduğunu düşünüyorum.

Açık konuşmam gerekirse şuan için radyolojide en güzel gelecek akademisyen olarak devam etmekten geçiyor. Çünkü dışarda hasta için en iyisi mi, en adaletlisi mi, işlerin en düzenlisi mi yoksa en çok para kazandıranı mı diye sorarsanız tüm hekimler parayı seçiyor.

Şua izni için ise tamamen fakülte yönetimi, başhekim tutumu, bölüm yönetimi gibi faktörler belirleyicidir; bazı fakülteler kullandırır bazıları hakkında soru bile sordurmaz. Kullandırmayan kurumlarda kanun olarak bakacak olursanız hakkınızdır ve dava açarak izin hakkınızı alabilirsiniz, tabi bir çok kıdemlinizi ve yönetimi karşınıza almak isterseniz.
Başa dön
binapesi
Çömez Üye
Çömez Üye

MesajTarih: Pts Oca 02, 2017 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
Ülkenin durumu, OHAL ve güvenlik soruşturmalarından dolayı şimdilik üniversitemi yazmak istemiyorum. Tomografi var ancak USG yok, USG çok rahat konsültasyon ile tıp fakültesinden istenilip halledilebilir. Tomografi bir radyolog için olmazsa olmazdır arkadaşlar zaten fark yaratan da esas olarak budur. Gittiğiniz fakültelerin çoğunda var, seçerken de tomografi olanları seçmeye özen gösterin, emin olun 3 yıl içerisinde iyi bir kadro ile gayet güzel bilgi sahibi olursunuz.

Radyolojinin geleceği için umutluydum. Aslında hala küçük bir umut var içimde ancak siz de işin içindeyken gördüğünüz üzere radyologlar saygı görmüyor. Hoca, doçent, prof, yönetici, pratisyen bunların hepsi hala aynı kafada: "neden biz manipülatif çalışıyoruz o kadar yoruluyoruz neden onlar bizle aynı parayı alıyor? Neden bizden fazla bir ay izin kullanacaklar ki ne lüksleri var otursunlar bizim gibi. Aman ya onların yaptığı işi biz de yapıyoruz ne gerek var." Haliyle tüm bölümler sizin hakkınızda iyi düşünmüyor iken insanın umudu azalıyor. Tüm bunların sebebinin ise kıskançlık, para hırsı ve en önemlisi bilgisizlik olduğunu düşünüyorum.

Açık konuşmam gerekirse şuan için radyolojide en güzel gelecek akademisyen olarak devam etmekten geçiyor. Çünkü dışarda hasta için en iyisi mi, en adaletlisi mi, işlerin en düzenlisi mi yoksa en çok para kazandıranı mı diye sorarsanız tüm hekimler parayı seçiyor.

Şua izni için ise tamamen fakülte yönetimi, başhekim tutumu, bölüm yönetimi gibi faktörler belirleyicidir; bazı fakülteler kullandırır bazıları hakkında soru bile sordurmaz. Kullandırmayan kurumlarda kanun olarak bakacak olursanız hakkınızdır ve dava açarak izin hakkınızı alabilirsiniz, tabi bir çok kıdemlinizi ve yönetimi karşınıza almak isterseniz.

Bilgilendirme için teşekkür ederim kendi adıma.
Peki, tavsiyeniz var mı acaba? Bakın şuralarda radyoloji iyidir, dental BT'si de vardır, akademik kadrosu iyidir ve malign değildir, güzel de yayın yaparsınız ve iyi öğrenirsiniz şeklinde tavsiye edebileceğiniz fakülteler?
Başa dön
circumvallate
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 03, 2017 12:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bilgiler için çok teşekkürler. Benim de gelecek planım radyoloji yazıp akademisyen olmak yönünde, karakterime en uygun kariyerin bu olduğunu düşünüyorum. Sıralamam iyi, kime danıştıysam kumar oynadığımı ileride akademisyen olma hayaliyle yola çıkmanın sağlam bir plan olmadığını ve bu sıralamayla daha garanti bölümler tercih etmemi söylediler, yine hangi bölümü seçersen akademisyenliği zorlarsın ama en azından olmazsa özel sektörde de kendine yer bulabilirsin dediler. Kafam bu konuda inanılmaz karışık, mantıklı geliyor bu tavsiyeler ama aynı zamanda da kendimi invaziv işlemler yaparken ve hem fiziksel hem de kafa olarak gerek meslektaşlarımla gerek hastalarımla yoğun bir savaşın içinde düşünmektense akademisyenlik yolunda sonsuz çaba harcarken hayal ettiğimde daha mutlu hissediyorum. Sizin bu konudaki kişisel görüşünüzü merak ettim? Bir de diğer sorum Türkiye dışında radyolojinin dünyadaki yeri nasıl bu konuda çok bilgi toplayamadım.
skypa yazmış:
waters yazmış:
skypa yazmış:
[tquote="waters"]Skypa siz radyoloji de mi öğretim görevlisisiniz?

Evet radyolojideyim.

Şua izni için ise tamamen fakülte yönetimi, başhekim tutumu, bölüm yönetimi gibi faktörler belirleyicidir; bazı fakülteler kullandırır bazıları hakkında soru bile sordurmaz. Kullandırmayan kurumlarda kanun olarak bakacak olursanız hakkınızdır ve dava açarak izin hakkınızı alabilirsiniz, tabi bir çok kıdemlinizi ve yönetimi karşınıza almak isterseniz.[/quote]
Başa dön
dr13
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 03, 2017 12:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa hocam, değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.
Başa dön
waters
Uzman Üye
Uzman Üye

MesajTarih: Sal Oca 03, 2017 12:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

skypa yazmış:
waters yazmış:
skypa yazmış:
waters yazmış:

Evet radyolojideyim.

Hocam peki gelecekte bir şeyler değişmesi için radyoloji kürsülerimizin çalışmaları var mı? Mesela tomografi olan her yerde radyolog bulundurma zorunluluğu gibi ve ya radyolojik değerlendirmelerin raporlanma zorunluluğu gibi. Bir de radyolojik girişimsel işlemler gibi ileri yöntemler konusunda ne durumdayız bu gibi yöntemler yaygınlaşırsa ileride dental kliniklerde radyoloji birimlerinin kurulması ve önemli bir birim haline gelmesi sağlanabilir zannımca.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    DentDUS Forum Forum Ana Sayfa -> 2016 DUS Tüm zamanlar GMT +10 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız